Пятница, 29.03.2024, 00:17:31

Главная » Архив материалов
       6.02.10 конне мэктэпне тэмамлаган, укуларын югары уку йортларында дэвам итуче студентлар белэн очрашу уткэрелде. Торле ВУЗларда белем алучы студентлар уз тормышлары, уку йортлары турында кызыклы итеп сойлэделэр. Кичэ студентлар хэм 11 нче сыйныф укучылары арасында бэйге, кунел ачу, биюлэр белэн тогэллэнде.

Просмотров: 3731 | Добавил: yadig-school | Дата: 11.02.2010 | Комментарии (0)

Узган атнада Югары Чура урта мэктэбендэ куст мэктэплэре арасында баскетбол ярышы булып узды.  Безнен мэктэп егетлэр командасы (житэкчесе Азин Константин Сергеевич) бу ярышта катнашып 3 урынны алдылар. Аларны чын кунелдэн бу жинулэре белэн котлыйбыз!
Просмотров: 772 | Добавил: yadig-school | Дата: 11.02.2010 | Комментарии (0)

Буген спорт хэм хэрби патриотик айлык башланып китте. Бу айлыкны мэктэбебезнен спортсменнары ачып жибэрде хэм армреслинг буенча ярышлар башланып китте. Барлык укучыларныда айлыкта актив катнашырга чакырабыз.

Просмотров: 1137 | Добавил: yadig-school | Дата: 01.02.2010 | Комментарии (0)

Бу атнада мэктэптэ инглиз теле атналыгы башланып китте. Укучыларга атналыкның программасы белэн танышып, барлык чараларда да актив катнашуларын сорыйбыз.
Просмотров: 771 | Добавил: yadig-school | Дата: 01.02.2010 | Комментарии (0)

28 нче гыйнвар көнне мәктәптә ата-аналар җыелышы булачак. Монда беренче яртыеллыкка йомгак ясалачак һәм Кукмарадан килгән кунагыбыз Мансуров Р.Р.ның чыгышы булачак. Барлык әти-әниләр җыелышка чакырабыз.
Просмотров: 749 | Добавил: yadig-school | Дата: 27.01.2010 | Комментарии (0)

Мәктәбебезнең 10 сыйныф укучысы Файзрахманова Айсинә 10-15 гыйнвар көннәрендә астрономия һәм физика фәннәре буенча Бөтенроссия олимпиадасында катнашып, ике фәннән дә призёр булды, физикадан 3 урынны яулады. Аны чын күңелдән котлыйбыз,  уңышлар телибез. МОЛОДЕЦ!!!
Просмотров: 593 | Добавил: yadig-school | Дата: 27.01.2010 | Комментарии (0)

15 января наших учителей ожидает испытание: они проходят аттестацию при Главной аттестационной комиссии. Учителя достойны заявленных категорий, поэтому удачи им! Мы Вам верим, дорогие наши учителя!

Просмотров: 611 | Добавил: yadig-school | Дата: 11.01.2010 | Комментарии (0)

10 января ученица 10 класса Файзрахманова Айсина поехала на республиканский тур олимпиады по астрономии, с 12 января она же будет представлять наш район на олимпиаде  по физике. Желаем успехов!!!

Просмотров: 578 | Добавил: yadig-school | Дата: 11.01.2010 | Комментарии (0)

Новой формой работы стал в этом учебном году интеллектуальный чемпионат. Наш герой - Хусаинова Ильзия. Она стала победителем сразу по трём предметам: татарская литература, история, технология. Также нас порадовали Нуртдинова Фаниса и Файзрахманова Айсина, занявшие 3 места по биологии и математике соответственно. А Гайфуллина Ильзира показала отличные знания по татарскому языку и литературы, у неё 1 место. Поздравляем наших победителей.
Просмотров: 584 | Добавил: yadig-school | Дата: 19.12.2009 | Комментарии (0)

25 ноябрь конне 11 сыйныф укучысы Нуртдинова Фәнисә һәм аның җитәкчесе Габбасова Гамилә Магсумовна Мамадыш районнында үткәрелгән "Тел галиме, фольклорчы һәм педагог Хуҗа Бэдигыйнең иҗади мирасын өйрәнүгә багышланган 1 нче республикакүләм фәнни - тикшеренү укулары программасы" нда катнашып 1 нче урынны алып кайттылар. Аларны чын күнелдән котлыйбыз, алга табада шундый уңышларга ирешүләрен теләп калабыз!
              ... Читать дальше »
Просмотров: 652 | Добавил: yadig-school | Дата: 14.12.2009 | Комментарии (0)

« 1 2 3 4 5 »