Пятница, 29.03.2024, 04:34:55

Главная » 2010 » Февраль » 11

Бу атнада мэктэбебездэ методик айлык башланып китте. 9нчы февраль конне башлангыч сыйныфлар укытучысы Галиева З.В. 3нче сыйныфларда "Сизу органнары" дигэн темага; география укытучысы Хазиева З.Ф. 7нче сыйныфларда "Коньяк Американын климаты хэм сулары" дигэн темага; татар теле хэм эдэбияты укытучысы Габбасова Г.М. 11нче сыйныфларда "Яшьлекнен монлы жырчысы" дигэн темаларга ачык дэреслэр курсэттелэр.

Татар теле хэм эдэбияты укытучысы Фатыхова Л.Ш. 5нче сыйныфларда "Казан - гузэл башкала" дигэн темага; башлангыч сыйныфлар укытучысы Мубаракова Г.Р. 4нче сыйныфларда "Кукмара районына 80 ел" дигэн темаларга класс сэгатьлэре курсэттелэр.

... Читать дальше »

Просмотров: 1536 | Добавил: yadig-school | Дата: 11.02.2010 | Комментарии (0)

9.02.10  конне Элифба бэйрэме утте.  1нче сыйныф укучылары элифбаны тэмамлау кичэсендэ узлэренен белемнэрен, жыр-биюгэ осталыкларын курсэттелэр. бэйрэмгэ Убырлы узенен урман дуслары белэн килде. Алар балаларны торлечэ сынап карадылар. Бэйрэм чэй табыны артында тэмамланды.

Просмотров: 2252 | Добавил: yadig-school | Дата: 11.02.2010 | Комментарии (0)

Узган атнада ОБЖ укытучысы Хайруллин Ростэм Анасович "ОБЖ укытучыларынын ел укытучысы"  конкурсы кысаларында зур Кукмара мэктэбендэ, 8 класслар очен "Сулыш органнарын саклау чаралары" дигэн темага, ачык дэрес курсэтте.

Просмотров: 688 | Добавил: yadig-school | Дата: 11.02.2010 | Комментарии (0)

6.02.10 конне мэктэпне тэмамлаган, укуларын югары уку йортларында дэвам итуче студентлар белэн очрашу уткэрелде. Торле ВУЗларда белем алучы студентлар уз тормышлары, уку йортлары турында кызыклы итеп сойлэделэр. Кичэ студентлар хэм 11 нче сыйныф укучылары арасында бэйге, кунел ачу, биюлэр белэн тогэллэнде.

Просмотров: 3731 | Добавил: yadig-school | Дата: 11.02.2010 | Комментарии (0)

Узган атнада Югары Чура урта мэктэбендэ куст мэктэплэре арасында баскетбол ярышы булып узды.  Безнен мэктэп егетлэр командасы (житэкчесе Азин Константин Сергеевич) бу ярышта катнашып 3 урынны алдылар. Аларны чын кунелдэн бу жинулэре белэн котлыйбыз!
Просмотров: 772 | Добавил: yadig-school | Дата: 11.02.2010 | Комментарии (0)